Rozwikłamy zagadkę przyczyny Twojego problemu

ból

likwidujemy

Pierwsza wizyta

Pierwszy kontakt

Aby umówić się na pierwszą wizytę, skontaktuj się telefonicznie pod numerem 791 457 175 lub mailowo na adres wizyta@motio.com.pl i ustal najbardziej odpowiednią dla Ciebie porę spotkania.

Jeśli posiadasz dokumentację medyczną, taką jak: wyniki badań, badania obrazowe (TK, RMI, RTG, USG), wypisy ze szpitala i/lub skierowanie na rehabilitację od swojego lekarza, nie zapomnij zabrać ich ze sobą.

Ubierz się luźno lub zabierz ze sobą ubranie na zmianę. Bardzo ważne jest, abyś w trakcie terapii czuł się komfortowo, a strój nie krępował Twoich ruchów. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj terapeutę jaki strój będzie najlepszy.

Lokalizacja problemu


Na pierwszej wizycie terapeuta, na podstawie testów, wywiadu i dostarczonej dokumentacji medycznej, zlokalizuje problem i dobierze odpowiednią formę terapii dla Twojego schorzenia.

W trakcie tego etapu terapeuta poszuka u Ciebie również złych nawyków ruchowych, które mogą powodować lub utrzymywać permanentny stan chorobowy.

Jeśli zachodzi potrzeba, terapeuta poleci Ci wykonanie dodatkowych specjalistycznych badań, które umożliwią dokładniejszą diagnozę. Po lokalizacji problemu i dobraniu formy terapii, ustalana jest jej
długość i intensywność.

Likwidacja przyczyny


Podczas trwania terapii terapeuta wykona z Tobą odpowiednie ćwiczenia, skoryguje błędy i przeprowadzi dodatkowe zabiegi fizykoterapeutyczne i/lub mobilizacyjne.


Terapia trwa również po wizycie w gabinecie. Dostaniesz od terapeuty zestawy ćwiczeń, które będziesz wykonywać samodzielnie w domu. Dodatkowo terapeuta przedstawi Ci listę zastrzeżeń, co do aktywności oraz czynności codziennych, które powinieneś wykonywać inaczej, niż dotychczas. Jest to część Twojej edukacji, która pomoże Ci wykształcić nowe, zdrowe nawyki ruchowe. Cały czas jesteś w kontakcie z terapeutą, możesz zadzwonić i/lub napisać maila, gdy coś Cię niepokoi.

Wizyty kontrolne


W trakcie trwania całego procesu rehabilitacji ważnym elementem są wizyty kontrolne. Dzięki nim terapeuta ma okazję do wykonania testów funkcjonalnych, które informują o postępie w terapii
i wskazują dalszą drogę jej przebiegu.

design & coding ilovemonday.com