Normalizuje napięcie tkanek miękkich

ból

likwidujemy

Metoda tkanek miękich

Na czym to polega?

Terapia dotycząca diagnozowania i leczenia tkanek: skóry, podskórnych, powięzi i mięśni oraz struktur okołostawowych.

Poprawia ukrwienie i elastyczność tkanek. Umożliwia także rozerwanie się sztucznych połączeń i sklejeń pomiędzy warstwami tkanek.

Dodatkowo stosuje się także tzw. punkty spustowe, czyli miejsca o największej tkliwości na ucisk. Poprzez terapię punktów spustowych, można poprawić napięcie, zrównoważyć je i zmniejszy ogólną bolesność danej partii ciała, wywołać przekrwienie, przez co lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek.

Często przy zbyt dużym napięciu struktur tkankowych, ich sztywności i wtórnemu „sklejeniu” warstw, terapia jest bolesna.

Jaki to daje efekt?

Głównym celem jest przywrócenie równowagi napięć tkankowych - rozluźnienie tych bardziej napiętych oraz poprawa elastyczności i napięcia tych bardziej osłabionych.

Ciekawym elementem terapii jest działanie na stawy skroniowo-żuchwowe, zmniejszające bóle głowy wynikające z ich zaburzenia. To podejście polega na zmniejszeniu napięcia mięśni wewnątrz jamy ustnej tuż przy zębach i policzkach i nauka wykonywania autoterapii przez pacjenta w domu.

Dla kogo?

Niezastąpiona terapia w problemach napięciowych mięśni, a także w bólach głowy, bólach uszu i zębów (nie związanych z chorobami zębów).

 

design & coding ilovemonday.com