Zwalczajmy przyczyny - nie objawy.
Usunięcie rzeczywistego źródła bólu
i edukacja ruchowa na całe życie.

ból

likwidujemy

Metoda McKenziego

Na czym to polega?

Jest to metoda diagnostyczna i lecznicza ukierunkowana na problemy kręgosłupa i kończyn.

Oparta jest na rozbudowanym wywiadzie z pacjentem, który pozwala na precyzyjne ustalenie zachowania objawów pacjenta oraz zakwalifikowanie danego problemu lub grupy problemów do konkretnego zespołu klinicznego. Pozwala to na odpowiednie dobranie leczenia.

Terapia metodą McKenziego i edukacja wg tej metody dają pacjentowi ogromną niezależność od terapeuty - pacjent ćwiczy sam, zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty, przychodząc tylko na wyznaczone wizyty kontrolne.

Czas procesu leczniczego zależny jest od typu uszkodzenia i rozległości objawów. Pomiędzy wizytami kontrolnymi pacjent powinien informować terapeutę o pewnych niejasnościach, wątpliwościach i dodatkowych problemach, które mogły by wyjść w trakcie dłuższego ćwiczenia.

Najczęściej spotykanym problemem są uszkodzenia mechaniczne kręgosłupa, a z nich wyodrębnić można te najczęstsze - dyskopatie. Każdy typ uszkodzenia podlega innym sposobom leczniczym.

Terapia uzupełniona jest pełną edukacją pacjenta, dobraną do jego życia codziennego, typu pracy i aktywności fizycznych.

Mechaniczne uszkodzenie to takie, gdzie objawy - ból, promieniowanie, pieczenie, mrowienie, drętwienie - potrafi chociaż na kilka minut w ciągu dnia wyciszyć się, zmniejszyć lub zniknąć.

Jaki to daje efekt?

Metoda McKenzie to nie tylko czasowa terapia mająca na celu usunięcię schorzenia, to również edukacja ruchowa, która pozwala na zachowanie dobrego stanu zdrowia na wiele lat.

Wyedukowany i zabezpieczony pacjent ma ogromną szansę nie przeżyć danego problemu już nigdy, a dodatkowo może zabezpieczyć inne segmenty kręgosłupa przed uszkodzeniem, dzięki zasadom, które pozna na terapii.

Dla kogo?

Osoby z mechanicznymi uszkodzeniami kręgosłupa tj. dyskopatia, rwa kulszowa, kręgozmyk, stenozy, bóle pleców, sztywności poranne, stany po urazach i wypadkach komunikacyjnych, stany po zabiegach operacyjnych na kręgosłupie, urazy kończyn.

Jeśli w ciągu dnia siedzisz, bądź stoisz przynajmniej przez 4-5 godzin, terapia ta będzie idealna dla Ciebie - nawet w formie samej edukacji i uświadomienia możliwego zabezpieczenia przed urazem.

Jeżeli jesteś kierowcą, pracujesz w banku, w szkole, w biurze, w agencji reklamowej, w firmie informatycznej, programistycznej czy graficznej, a także w kancelarii prawnej, w gabinecie stomatologicznym czy salonie fryzjerskim - ZAPRASZAMY!

design & coding ilovemonday.com