Leczenie zaburzeń przez masaż

ból

likwidujemy

Masaż leczniczy

Na czym to polega?

Jest to najstarsza metoda masażu, polegająca na rytmicznym wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki miękkie za pomocą odpowiednich chwytów.

Jaki to daje efekt?

Masaż leczniczy, podobnie jak inne zabiegi fizjoterapeutyczne oddziaływuje przez mechanizmy nerwowe i hormonalne na cały organizm, zmniejsza zwiększone napięcie mięśni, a zwiększając ukrwienie, działa również przeciwbólowo.

Wykonywanie go na większych powierzchniach ciała działa uspokajająco, odprężająco, nasennie.

Masaż leczniczy określonych okolic ciała może wpływać na te narządy wewnętrzne, które są unerwione przez ten sam odcinek rdzenia kręgowego. W ten sposób miejscowy masaż może przykładowo usuwać skurcze istniejące w narządach wewnętrznych.

Dla kogo?

Dla wszystkich wymagających od masażu widocznych efektów leczniczych.

Jeżeli jesteście Państwo spięci, macie bolesne mięśnie, czujecie sztywność w mięśniach łydek, macie obolałe ramiona - zapraszam na rozluźniające masaże.

Jeżeli chcecie Państwo zmniejszyć tkankę tłuszczową, zredukować cellulit, poprawić ukrwienie i dotlenić tkanki skóry i mięśnie, a także uelastycznić ciało - zapraszam na masaż z użyciem bańki chińskiej.

Dodatkowo w redukcji tkanki tłuszczowej pomoże masaż z jednoczesnym napananiem mięśni - masaż izometryczny. Napięte mięśnie wypchną tkankę tłuszczową wprost pod uciskające dłonie terapeuty, dzięki czemu tkanka ta będzie zaatakowana z dwóch stron.

design & coding ilovemonday.com