Aby ten problem nie zaprzątał Ci nigdy więcej głowy!

ból

likwidujemy

Ból głowy

Czym jest?

Bóle głowy mogą mieć różne podłoże - od reakcji na zmiany ciśnienia atmosferycznego, procesów chorobowych zębów, uszu, chorób naczyń dostarczających krew do mózgu, do napięcia mięśni na czaszce i mięśni karku, a także zmian w stawach skroniowo-żuchwowych.

Jeśli Państwa ból głowy znajduje przyczynę w dwóch ostatnich punktach - polecamy wizytę u fizjoterapeuty w naszym gabinecie.

Jeżeli nie mają Państwo pewności co do przyczyny bólu głowy - nasz terapeuta pomoże ją znaleźć.

Jak leczyć?

Bóle głowy spowodowane zbytnim napięciem mięśni, można zmniejszyć i ewentualnie zlikwidować za pomocą masażuterapii tkanek miękkich czy fizykoterapii, które spowodują rozluźnienie mięśni i ich lepsze przekrwienie i dotlenienie, a przez co lepszą wydolność.

Jeżeli problem związany jest z napięciami stawów skroniowo-żuchwowych, należy rozluźnić mięśnie jamy ustnej - głównie mięśnie żujące i zaciskające zęby, a także rozluźnić stawy i poprawić ich ruchomość, bądź przywrócić stabilność.

Bóle głowy i karku mogą być spowodowane także zmianami dyskopatycznymi w górnych segmentach kręgosłupa szyjnego, co pomoże zdiagnozować terapeuta za pomocą diagnostyki Metody McKenzie.

Zalecane terapie:

Terapia tkanek miękkich Metoda McKenzie Masaż leczniczy
Kinesiology TapingTerapia stawów skroniowo-żuchwowych

design & coding ilovemonday.com